Turniej dekanalny w Biertułtowach (18.11.2017)
15:19 , 20-11-2017

18 listopada odbył się turniej dekanalny w piłce nożnej, tegorocznym miejscem rozgrywek był MOSIR w Radlinie. Ks. Paweł oraz trener p. Zbyszek Skowron wydelegowali drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych: Ministrant, Lektor Młodszy oraz Lektor Starszy.

Rozgrywki standardowo rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz objaśnieniem zasad przez sędziów. Kategoria Lektor Młodszy rozpoczęła jako pierwsza turniej, a w niej tylko 2 drużyny: NSPJ Niedobczyce oraz Popielów Trójcy Świętej. Pierwszy mecz był zdecydowanie rozgrzewką, gdyż do 2 połowy nasi ministranci stracili 2 bramki nie strzelając ani jednej. W drugiej połowie wynik odwrócił się o 180 stopni. Można pokusić się o stwierdzenie, że chłopcy obudzili się i po pięknych dryblingach oraz zespołowej grze pierwszy mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla naszych. Następnie została rozegrana dogrywka, w której nasza drużyna nie pozostawiła żadnych nieporozumień odnośnie  kto jest lepszy, wygrywając kolejny mecz 6:1.

Ok. godziny 9:25 swój pierwszy mecz rozegrała najmłodsza kategoria MINITSRANT, która od początku nie dawała odpocząć rywalom. Zagraliśmy przeciwko ministrantom z Popielowa z parafii Trójcy Świętej. Cudowna obrona oraz ataki pokazały mocne strony naszych zawodników, którzy tylko raz dopuścili przeciwników do swojej bramki, końcowy bilans spotkania to 10:1 dla „pomarańczowych”. Następnym meczem, który rozegrały nasze „robry” był mecz z ministrantami z parafii Wniebowzięcia NMP w Radlinie. Już po pierwszej akcji było wiadomo, że nie opadliśmy zbytnio z sił i gramy na całego. Dzięki świetnemu dopingowi rodziców oraz innych ministrantów, mecz poszedł gładko kończąc się wynikiem 7:1 dla NSPJ !

Ostatnią kategorią całego turniej, jednocześnie najstarszą był Lektor Starszy. W której brały udział aż 4 drużyny. Pierwszy mecz rozegraliśmy z ministrantami z Popielowa, którzy musieli uznać wyższość naszej „niepowstrzymanej 9”. Po idealnej pracy zespołowej, pięknych akcjach oraz aż 5 golach samego Szymona Durczoka, mecz skończył się wynikiem 8:0. Przeciwko ministrantom  z Głożyn  nasi nie pokazali żadnej słabości. Niestety pod sam koniec walki kontuzjowany został Paweł Mitko, który następnie został przewieziony do szpitala. Mecz wygraliśmy z wynikiem 6:0, niestety ze stratą jednego z kluczowych obrońców naszego zespołu. Zaraz po zakończeniu walki z Głożynami rozpoczęliśmy mecz z Biertułtowami. Mecz był wyrównany, było widać zmęczenie i osłabienie naszego zespołu. Cała trybuna dopingowała naszych do samego gwizdka. Przez jedną akcję nasi tracili 1:0 z przeciwnikami, walcząc do samego końca. Mecz zakończył się wygraną ministrantów z parafii Wniebowzięcia NMP w Radlinie 1:0.

Końcowy bilans turniej to dwa razy pierwsze miejsce oraz jedno drugie. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za grę fair play oraz za przede wszystkim dobrą zabawę. Całe rozgrywki zakończył się modlitwą, aby podziękować Bogu za bezpieczeństwo podczas turnieju. Naszemu kontuzjowanemu zawodnikowi Pawłowi życzymy rychłego powrotu do zdrowia !

Autor: an. J. Winsławski