Turniej Archidiecezjalny w Tychach - etap grupowy (01.02.2020)
15:02 , 09-02-2020

W sobotę 1 lutego odrazu po zbiórce wyruszyliśmy na diecezjalny turniej ministrantów w kategorii lektor starszy. Po przyjechaniu na miejsce i zameldowaniu się organizatorowi czekaliśmy na nasz pierwszy mecz. Pierwszy mecz mieliśmy grać w samo południe ale z powodu braku drużyny która nie przyjechała to musieliśmy czekać na następnego przeciwnika którym była parafia ze Świerklan. Gdy ten mecz nadszedł po krótkich ustaleniach Organizator zaproponował abyśmy zagrali 2 mecz abyśmy sobie pograli. Pierwszy mecz po 8 minutach mocnej, emocjonującej grze kończyliśmy z wynikiem 0:0. Nadzieja pozostawała w drugim meczu. Na niego nie musieliśmy długo czekać, zaraz po meczu naszych przeciwników przyszedł czas na nas. Drugi mecz zapowiadał się ciekawie ponieważ jak i my tak i przeciwnikowi zależało na awansie do fazy pucharowej. Po pierwszym gwizdku sędziego przystąpiliśmy do natarcia bramki przeciwka. Akcja za akcja ale nie skutecznie. Po kilku błędach w obronie straciliśmy bramkę na 0:1 ale to nie był jeszcze koniec. Po kilku wspaniałych podaniach doprowadzamy do remisu. Gdy zostały 2 minuty do końca meczu Szymon dostaje piłkę prosto pod nogi i rusza na bramkę sam na sam z bramkarzem. Tym razem Szymon się nie pomylił i wyprowadza nas na prowadzenie. W ciągu tych paru minut końcowych nie dawaliśmy szans przeciwnikowi dojść do naszej bramki i tak utrzymaliśmy prowadzenie aż do końca. Po meczu podziękowaliśmy przeciwnikowi za wspaniałą grę. Jeszcze wspólne zdjęcie i kierunek niedobczyce. Na fazę pucharową jedziemy w przyszłym tygodniu z nadzieją na awans do mistrzostw polski ministrantów.