Turniej Archidiecezjalny w Piekarach - kategoria Ministrant (08.02.2020)
15:03 , 09-02-2020

8 lutego, w sobotnie przedpołudnie reprezentacja najmłodszych ministrantów naszej parafii udała się do Piekar Śląskich na finały Archidiecezjalnych rozgrywek piłki nożnej. W tym roku trafiliśmy do ostatniej grupy, gdzie walczyliśmy z ministrantami z parafii św. Klemensa w Miedźnej oraz św. Urbana Mikołowa-Kamionki. Zgodnie z regulaminem do ćwierćfinału awansowała tylko jedna drużyna. Nasi ministranci w nowym, odmłodzonym składzie walczyli w swoim pierwszym meczu z kolegami z Miedźnej. Niestety mecz zakończył się porażką i już wiedzieliśmy, że została nam walka o drugie miejsce w grupie, gdyż rywale wygrały swoje dwa mecze. Na zakończenie zmagań zmierzyliśmy się z ministrantami z Kamionki, gdzie po bramce Damiana Zimonia wygraliśmy 1:0. Warto zaznaczyć, że niesamowite spotkanie rozegrał Antek Skowron, który dwoił się i troił aby podwyższyć rozmiar wyniku. Uznanie należy przyznać również pozostałym reprezentantom naszej parafii, którzy mamy nadzieję w przyszłym roku powalczą o wyższe miejsca.

Naszą parafię reprezentowali: Zimoń Damian, Skowron Antek, Bochenek Szymon, Szatkowski Nikolas, Mrowiec Paweł, Milek Mateusz, Gigla Jakub, Kmiecik - Seixas Robert.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym rodzicom, kibicom którzy pojawili się na hali Piekarskiego Mosiru a także, p. Zbyszkowi Skowronowi za trenowanie naszej najmłodszej ministranckiej kadry.