Dekanalny dzień skupienia w Niedobczycach (10.10.2020)
07:33 , 12-10-2020

Ta sobota dla wszystkich ministrantów naszego dekanatu była bardzo wyjątkowa, ponieważ to właśnie dzisiaj odbył się kolejny już dzień skupienia, tym razem w niezbyt sprzyjających okolicznościach ze względu na pandemię.

Spotkanie rozpoczęliśmy klasycznie, w kościele. Pierwszym punktem tego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez naszych animatorów, w trakcie której mieliśmy okazję na chwilę się wyciszyć i zwrócić się do Boga z naszymi modlitwami, przeprosić za nasze błędy, podziękować za to że w tych trudnych czasach udało nam się spotkać na modlitwie oraz poprosić o dalsze błogosławieństwo.

Kolejnym punktem naszego spotkania była Eucharystia na której ministranci z całego dekanatu mieli okazję wspólnie posługiwać. W trakcie kazania ojciec Dorian w bardzo nietypowy i zarazem ciekawy sposób zobrazował nam walkę dobra ze złem. Zebrał kilku ministrantów do zawodów w przeciąganiu liny, jako siły dobra i zła, dodając z czasem kolejnych ministrantów do „dobrej” strony przedstawiając ich jako modlitwę oraz Eucharystię co uświadomiło nam jak bardzo są one ważne w naszym życiu.

Po zakończonej Mszy Świętej zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a przed kościołem czekały już na nas smakołyki, gdy już się troszeczkę pożywiliśmy niestety musieliśmy się rozstać i udać każdy w swoją stronę.

Autor: an. D. Herc